Czym różni się klimatyzacja od wentylacji?

Data dodania: 12.11.2020

Wentylacja ma za zadanie dostarczyć do pomieszczeń świeże powietrze z zewnątrz oraz usunąć wszelkie zanieczyszczenia i przykre zapachy. Bez odpowiedniej wentylacji przebywanie w jakimkolwiek pomieszczeniu nie jest komfortowe. Wentylacja jest elementem niezbędnym.

Klimatyzacja jest odpowiedzialna przede wszystkim za utrzymanie odpowiedniej temperatury i poziomu wilgotności w danym pomieszczeniu. Stosowana jest o wiele częściej w miesiącach letnich, głównie, by obniżyć temperaturę.

Ważne jest, żeby wentylacja i klimatyzacja dobrze ze sobą współpracowały, ponieważ ich działanie może się wzajemnie wykluczać (np. w miesiącach letnich).

Szanujemy Twoją prywatność

Gdy przeglądasz naszą stronę, chcielibyśmy wykorzystywać pliki cookies i inne podobne technologie do zbierania danych (m.in. adresy IP, inne identyfikatory internetowe) w trzech głównych celach: by analizować statystyki ruchu na stronie, by kierować do Ciebie reklamy w innych miejscach w internecie, by wyświetlać Ci filmy na naszej stronie. Kliknij poniżej, by wyrazić zgodę albo przejdź do ustawień, aby dokonać szczegółowych wyborów co do plików cookies.